Informacje
Zmiany w Programie „Ożarowska Karta Rodziny 3+”
środa, 22 lutego 2017

karta rodziny 3ver2-OST-2W związku z wejściem w życie Uchwały Nr XXXIII/353/17 Rady Miejskiej w Ożarowie Mazowieckim z dnia 26 stycznia 2017 r. o zmianie uchwały w sprawie podjęcia działań zmierzających do polepszenia warunków życiowych rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki:

  • wydłuża się okres przysługiwania „Ożarowskiej Karty Rodziny 3+” z 24 do 25 roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje;
  • „Ożarowska Karta Rodziny 3+” wydawana będzie na okres do trzech lat.

Szczegółowe warunki przyznawania, wydawania i korzystania z „Ożarowskiej Karty Rodziny 3+” określa Zarządzenie Nr B.0050.46.2017 Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego z dnia 20 lutego 2017 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu przyznawania, wydawania i korzystania z „Ożarowskiej Karty Rodziny 3+”.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi drukami wniosków, nowym wzorem „Ożarowskiej Karty Rodziny 3+” i zasadami przyznawania Kart.

Do pobrania:

  1. UCHWAŁA 353-16 z 26.01.2017
  2. Zarządzenie Nr B.0050.46.2017
  3. Nowy wzór karty
  4. Wniosek o wydanie OKR3+ 2017
  5. Wniosek o przedlużenie ważności OKR3+ 2017

Wydział Spraw Społecznych

e-max.it: your social media marketing partner
 
Nieodpłatna pomoc prawna w Ożarowie Mazowieckim
środa, 04 stycznia 2017

infografika caly system 1Od stycznia 2017 roku na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki działa punkt pomocy prawnej, w których będzie udzielana nieodpłatnie pomoc dla osób uprawnionych, określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255).

Zgodnie z w/w ustawą stworzony został dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej osobiście przez adwokata lub radcę prawnego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, z ich upoważnienia, aplikanta adwokackiego lub aplikanta radcowskiego, w lokalu udostępnionym przez gminę.

e-max.it: your social media marketing partner
Więcej…
 
Karta Dużej Rodziny – informacje dla rodzin
czwartek, 29 grudnia 2016

Karta Dużej Rodziny – informacje dla rodzin

e-max.it: your social media marketing partner
 
Kolejne zniżki w ramach Programu „Ożarowska Karta Rodziny 3+”
wtorek, 24 listopada 2015

24 listopada 2015 r. wchodzi w życie UCHWAŁA NR XIV/134/15 RADY MIEJSKIEJ W OŻAROWIE MAZOWIECKIM z dnia 8 października 2015 r. o zmianie uchwały w sprawie podjęcia działań zmierzających do polepszenia warunków życiowych rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki (Dz. Urz. Woj. Mazowieckiego z 2015 r. poz. 8921), wprowadzająca dodatkowe zniżki dla posiadaczy Ożarowskich Kart Rodziny 3+:

20% zniżki od ceny wyżywienia w przedszkolach publicznych i Żłobku Miejskim prowadzonych przez Gminę Ożarów Mazowiecki.

e-max.it: your social media marketing partner
Więcej…
 
Zaproszenie dla Przedsiębiorców do udziału w Programach: Karta Dużej Rodziny i Ożarowska Karta Rodziny 3+
poniedziałek, 20 lipca 2015

W związku z wejściem w życie w dniu 2 stycznia 2015 r. ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2014 r. poz. 1863) Wojewoda Mazowiecki proponuje przyłączenie się do kręgu podmiotów umożliwiających dostęp rodzinom wielodzietnym do towarów, usług i innych form Państwa działalności na szczególnych, preferencyjnych warunkach.

Szczegółowe informacje o Karcie Dużej Rodziny znajdują się na stronach www.mazowieckie.pl i www.rodzina.gov.pl.

Idea Karty Dużej Rodziny realizowana jest od 16 czerwca 2014 r., aktualnie w oparciu o ww. ustawę. Do 31 grudnia 2014 r. na Mazowszu wydano 84 328 Kart dla 15 815 rodzin.

Do pobrania:

Jednocześnie zachęcamy do przystąpienia do Programu Ożarowska Karta Rodziny 3+, która została wprowadzona przez samorząd Ożarowa Mazowieckiego w 2013 r. z myślą o wsparciu rodzin wielodzietnych i kształtowaniu ich pozytywnego wizerunku.

Program ma charakter otwarty tzn. wszyscy, którzy chcą zostać jego Partnerami, mogą to uczynić na każdym etapie funkcjonowania Programu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie  http://www.ozarow-mazowiecki.pl/partnerzy-programu/blog.

e-max.it: your social media marketing partner
 
Karta Dużej Rodziny w Polsce - aktualizacja
piątek, 02 stycznia 2015

KartaDużejRodziny logoPrezydent RP Bronisław Komorowski podpisał 22 grudnia 2014 r. ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Ustawa weszła w życie 1 stycznia 2015 r.

W związku z powyższym wprowadzony został nowy wzór wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny lub wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny.

 

 

Do pobrania:

Ustawa z dnia 5 grudnia 2014

Rozporządzenie z dnia 22 grudnia 2014

Rozporządzenie z dnia 23 grudnia 2014

Wzór wniosku od 1 stycznia 2015

Wzór znaku Tu honorujemy KDR

Logo KDR

Obowiązek okazania dokumentow KDR

e-max.it: your social media marketing partner
 
Informacja
środa, 06 sierpnia 2014

Od 18 lipca br. istnieje możliwość wysyłania powiadomień SMS, informujących o możliwości odbioru zamówionych Kart Dużej Rodziny.

Komunikaty wysyłane są automatycznie do wszystkich osób, które udostępniły swój numer telefonu we wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny i wypełniły formularz zgody
na wykorzystanie numeru telefonu – formularz do pobrania poniżej.

KDR_Formularz_zgody_na_wykorzystanie_numeru_telefonu

e-max.it: your social media marketing partner
 
Podziękowania
czwartek, 03 lipca 2014

karty 26.05.2014-1 pdf

e-max.it: your social media marketing partner
 
Karta Dużej Rodziny w Polsce
wtorek, 24 czerwca 2014

KartaDużejRodziny logoOd 16 czerwca br. rodziny wielodzietne mogą składać wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny (KDR), uprawniającej do zniżek na terenie całego kraju (wykaz zniżek dostępny na stronie www.rodzina.gov.pl).

Poniżej zamieszczamy wniosek o wydanie KDR, który należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Ożarowie Mazowieckim, ul. Kolejowa 2.

Odbiór KDR odbywał się będzie w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, ul. Poznańska 165, III piętro, pok. 312.

Dodatkowych informacji udzielają:

Anna Fedoryk, tel. 22 731 32 57, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jolanta Kołodyńska-Rzeźnik, tel. 22 731 32 57, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Załącznik:

e-max.it: your social media marketing partner
 
Zniżki rodzinne na start!
wtorek, 17 czerwca 2014

KartaDużejRodziny logoTańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu będzie mogła w swojej gminie złożyć wniosek o wydanie karty. Pierwsze z nich będą wydawane już w lipcu.

- Karta Dużej Rodziny realnie pomoże rodzinom wielodzietnym w codziennym życiu: dostępie do kultury, aktywnego wypoczynku, ale także obniży ich wydatki na życie. Szacujemy, że ze zniżek będzie mogło skorzystać nawet 3,4 mln osób, w tym ponad 2 mln dzieci - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wkrótce pełną listę będzie można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem lokalnych kart, które przyznają gminy swoim mieszkańcom. Do tej pory na karty dla dużych rodzin zdecydowało się 200 gmin w Polsce.

e-max.it: your social media marketing partner
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2