6 MAJA - MARSZ WOLNOŚCI
Komunikaty
wtorek, 25 kwietnia 2017

Zapraszamy

Mieszkańców Gminy Ożarów Mazowiecki

na MARSZ WOLNOŚCI

6 maja, Warszawa

Marsz jest wspólnym przedsięwzięciem wielu środowisk m.in. samorządów lokalnych, nauczycieli, rodziców, środowisk sędziowskich, stronnictw i ugrupowań politycznych występujących w obronie przyjętej Karty Samorządności, ruchów obywatelskich.

Marsz rozpocznie się o godz. 13.00 od Ratusza Urzędu m.st. Warszawy na Placu Bankowym a zakończy się około 15.30-16.00 na Placu Konstytucji (przemarsz ul. Marszałkowską).

Dla Mieszkańców Gminy Ożarów Mazowiecki zapewniamy transport do Warszawy i z powrotem.

6 maja (sobota) o 11.30 będą czekały na Państwa autokary:

- w Ożarowie Mazowieckim, parking przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – 2 autokary

- w Płochocinie, przy Szkole Podstawowej ul. Lipowa – 1 autokar

Chęć skorzystania ze zorganizowanego transportu prosimy zgłaszać pod nr tel. 22 731 32 10 lub
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Pokażmy, że jesteśmy wspólnotą!

W związku z dyskusją na temat transportu dla Mieszkańców Gminy na Marsz Wolności informujemy, że Gmina nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Jest to inicjatywa społeczna lokalnych przedsiębiorców na rzecz wspólnoty samorządowej. 

 

e-max.it: your social media marketing partner
 
Zaproszenie na warsztaty kreatywne
Komunikaty
piątek, 21 kwietnia 2017

Paweł Kanclerz
Burmistrz
Ożarowa Mazowieckiego

oraz

Wojciech Rybak
Dyrektor Biura Inwestycji
Polskie Koleje Państwowe S.A.

ZAPRASZAJĄ

na

WARSZTATY KREATYWNE

dotyczące planowanej inwestycji pn. „Modernizacja dworca kolejowego w Ożarowie Mazowieckim”

26.04.2017 r. o godz. 17.45

w Domu Kultury „Uśmiech” przy ul. Poznańskiej 165 w Ożarowie Mazowieckim

Warsztaty kreatywne to pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowany jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych. Podczas spotkania określone zostaną ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji. Warsztaty realizowane są w celu możliwości przedstawienia przez uczestników oczekiwań i uwag dotyczących planowanej inwestycji.

e-max.it: your social media marketing partner
 

NIC o NAS bez NASRada Miejska w Ożarowie Mazowieckim, na nadzwyczajnej sesji, zwołanej 13 kwietnia br, jednogłośnie podjęła Uchwałę Nr XXXVII/392/17 w sprawie przeprowadzenia referendum gminnego dotyczącego objęcia Gminy Ożarów Mazowiecki przez m.st. Warszawa, w związku z zamiarem utworzenia metropolitarnej jednostki samorządu terytorialnego.

Poselski projekt ustawy o ustroju m.st. Warszawy zakłada, że Ożarów Mazowiecki miałby być obowiązkowo objęty Metropolią Warszawską, co w znaczący sposób wpłynie zarówno na ustrój i kompetencje naszej wspólnoty, jak i naruszy trwające więzi społeczne, gospodarcze czy kulturowe. Tak istotne i ważne sprawy dla mieszkańców, zdaniem Rady Miejskiej, powinny być poddane pod opinię mieszkańców, wyrażaną w referendum.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z projektem poselskiej ustawy, z opiniami zarówno ekspertów, jak i praktyków. Przedstawimy Państwu, w sposób najbardziej obiektywny, argumenty za i przeciw. Zorganizujemy spotkania z mieszkańcami, dyżury pracowników Urzędu Miejskiego oraz wprowadzimy inne, proponowane przez Państwa narzędzia, umożliwiające dokonanie przez każdego z Was analizy „za” i „przeciw” po to, aby zgodnie z własnym przekonaniem i sumieniem odpowiedzieć na pytanie:

   „Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m.st. Warszawa jako metropolitarna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Ożarów Mazowiecki?”

Referendum zostanie przeprowadzone 4 czerwca 2017 roku. Tego dnia uprawnieni do głosowania mieszkańcy Gminy zdecydują o przyszłości naszej małej ojczyzny w myśl zasady : Nic o Nas bez Nas.

Wszystkie informacje dotyczące referendum gminnego będą sukcesywnie umieszczane na stronie www.ozarow-mazowiecki.pl w zakładce Referendum gminne 2017.

       /-/ Paweł Kanclerz                                                       /-/ Andrzej Cichal

Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego                                 Przewodniczący Rady Miejskieje-max.it: your social media marketing partner
 
Przyjęcia Mieszkańców
Komunikaty
wtorek, 25 kwietnia 2017

Informujemy, ze w dniu 26 kwietnia br. Mieszkańców Gminy w sprawie skarg i wniosków przyjmować będzie Tomasz Tymoftyjewicz – Zastępca Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego.

Nieobecność Pawła Kanclerza – Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego w tym dniu podyktowana jest koniecznością osobistego uczestnictwa w spotkaniu organizowanym przez organ administracji publicznej.

e-max.it: your social media marketing partner
 
Debata społeczna poświęcona poprawie bezpieczeństwa na terenie Gminy
Komunikaty
poniedziałek, 10 kwietnia 2017

PlakatZapraszamy mieszkańców gminy Ożarów Mazowiecki do aktywnego udziału w debacie społecznej poświęconej poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy, która odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku w godz. 17.00-19.00 w Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Poznańskiej 165. Będzie to pierwsza debata w tym roku, która zapoczątkuje cykl spotkań z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Tematem pierwszego, inauguracyjnego spotkania będą przede wszystkim problemy mieszkańców zdiagnozowane na podstawie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, priorytetowe działania dzielnicowych, przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadające na zgłaszane zagrożenia bezpieczeństwa, aplikacja „Moja Komenda” oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych.

źródło: http://kppbabice.policja.waw.pl/

e-max.it: your social media marketing partner
 
Informacja dotycząca zapewnienia miejsc w przedszkolu dzieciom,
które nie zostały zakwalifikowane do przedszkoli publicznych
Komunikaty
piątek, 21 kwietnia 2017

Dzieci, które nie zakwalifikowały się do przedszkola publicznego będą miały możliwość realizować wychowanie przedszkolne w przedszkolu niepublicznym na zasadach takich samych jak w przedszkolu publicznym. W takim przypadku odpłatność za wychowanie przedszkolne będzie identyczna jak w przedszkolach publicznych (5 godz. bezpłatnie, 1 zł za każdą dodatkową godzinę).

Niniejszym informujemy, że obecnie podjęto procedurę przeprowadzenia otwartego konkursu ofert dla przedszkoli niepublicznych.

Przewidujemy, że w I połowie czerwca br. zostanie wyłonione niepubliczne przedszkole (lub przedszkola), które będzie (będą) realizowały od 1 września 2017 r. wychowanie przedszkolne na zasadach takich jak w przedszkolu publicznym.

Rodzice będą mogli uzyskać informację, w którym przedszkolu niepublicznym dziecko będzie mogło realizować wychowanie przedszkolne, bezpośrednio w przedszkolach publicznych lub w Biurze Oświaty Gminy Ożarów Mazowiecki (22 721 28 23).

e-max.it: your social media marketing partner
 
Planowe przerwy w dostawie energii elektrycznej
Komunikaty
piątek, 21 kwietnia 2017

pge dystrybucja planowe wyłączenia button

Gmina Ożarów Mazowiecki informuje o planowych wyłączeniach prądu
przez Zakład Energetyczny w Pruszkowie.

Wykaz ulic objętych wyłączeniami prądu:

21.04.2017

Piątek

08:00 – 18:00

Koprki

 • ul. Nizinna
 • ul. Jaśminowa

Ołtarzew

 • ul. Nizinna
 • ul. Poznańska od nr 438a do nr 464, oraz od nr 422 do nr 432a oraz numery : 317, 319, 325, 325A, 321

Pogroszew-Kolonia

 • ul. Rataja Macieja
 • ul. Górna
 • ul. Pruszkowska

Wolskie

 • ul. Agrestowa
 • ul. Malinowa
 • ul. Michałowska

24.04.2017

Poniedziałek

08:00 – 16:00

Jawczyce

 • ul. Piwna
 • ul. Sadowa
 • ul. Różana

25.04.2017

Wtorek

08:00 – 20:00

Kopytów

 • od nr 1 do nr 11

Święcice

 • ul. Poznańska 553 do 734
 • ul. Kopytowska od Wiosennej do Poznańskiej
 • ul. Wiosenna
e-max.it: your social media marketing partner
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 476