Koleją do Kultury
Komunikaty
czwartek, 23 lutego 2017

PlakatSzanowni Państwo,

Zachęcam do wzięcia udziały w akcji promocyjnej „Koleją do Kultury”. Na podstawie biletu na przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich można uzyskać wysokie rabaty w jednej z partnerskich instytucji kultury:

 1. Teatr Polski w Warszawie: -15% na bilety normalne oraz ulgowe.
 2. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie: z biletem KM wejście bezpłatne.
 3. Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie: bilet normalny w cenie biletu ulgowego.
 4. Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu: każdy bilet w cenie 6 zł.
 5. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku: na spektakle własne bilet normalny w cenie ulgowego.
 6. Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach: -40% na bilet normalny
 7. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu: bilety normalne i ulgowe do -20%.
 8. Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza wraz z filiami: -50% na bilet normalny i ulgowy.
 9. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu: każdy bilet na wystawy w cenie 3 zł.
 10. Muzeum Niepodległości w Warszawie wraz z filiami: bilet normalny w cenie ulgowego.
 11. Stacja Muzeum w Warszawie wraz z filią – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie: bilet normalny w cenie ulgowego.
 12. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie: - 20% na wszystkie bilety.
 13. Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej: bilet normalny w cenie ulgowego.

Rabat obowiązuje w ciągu 30 dni od upływu terminu ważności biletu i dotyczy wszystkich biletów – zarówno tradycyjnych (kupionych w kasie biletowej lub u kierownika pociągu), zakodowanych na Karcie Mazowieckiej, jak i zakupionych za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek może być każdy rodzaj biletu – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej, jak np. na pociągi „Dragon” i „Słoneczny”. Listę partnerów oraz regulamin akcji można znaleźć na stronie internetowej www.dokultury.mazowieckie.com.pl.

Gorąco zachęcam do wybrania się w ekologiczną podróż pociągami Kolei Mazowieckich wprost do partnerskich instytucji kultury, gdzie czekają na Państwa niezapomniane wrażenia.

Załącznik:

Dariusz Grajda
Członek Zarządu Kolei Mazowieckich

e-max.it: your social media marketing partner
 
Szkoła rodzenia w Ożarowie Mazowieckim
Informacje
środa, 22 lutego 2017

W 2017 roku w Ożarowie Mazowieckim prowadzone będą zajęcia szkoły rodzenia w ramach realizacji „Programu polityki zdrowotnej Gminy Ożarów Mazowiecki przygotowującego przyszłych rodziców na przyjęcie dziecka – zajęcia w szkole rodzenia”.

Program obejmuje zajęcia edukacyjne: teorię i praktykę, dla przyszłych mam i ojców. Jeden cykl składał się będzie z 5 grupowych spotkań, każde trwające ok. 3 godz. – 1 raz w tygodniu. Każdorazowo udział może wziąć maksymalnie 20 osób/10 par.

e-max.it: your social media marketing partner
Więcej…
 
Zmiany w Programie „Ożarowska Karta Rodziny 3+”
Informacje
środa, 22 lutego 2017

karta rodziny 3ver2-OST-2W związku z wejściem w życie Uchwały Nr XXXIII/353/17 Rady Miejskiej w Ożarowie Mazowieckim z dnia 26 stycznia 2017 r. o zmianie uchwały w sprawie podjęcia działań zmierzających do polepszenia warunków życiowych rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki:

 • wydłuża się okres przysługiwania „Ożarowskiej Karty Rodziny 3+” z 24 do 25 roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje;
 • „Ożarowska Karta Rodziny 3+” wydawana będzie na okres do trzech lat.

Szczegółowe warunki przyznawania, wydawania i korzystania z „Ożarowskiej Karty Rodziny 3+” określa Zarządzenie Nr B.0050.46.2017 Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego z dnia 20 lutego 2017 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu przyznawania, wydawania i korzystania z „Ożarowskiej Karty Rodziny 3+”.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi drukami wniosków, nowym wzorem „Ożarowskiej Karty Rodziny 3+” i zasadami przyznawania Kart.

Do pobrania:

 1. UCHWAŁA 353-16 z 26.01.2017
 2. Zarządzenie Nr B.0050.46.2017
 3. Nowy wzór karty
 4. Wniosek o wydanie OKR3+ 2017
 5. Wniosek o przedlużenie ważności OKR3+ 2017

Wydział Spraw Społecznych

e-max.it: your social media marketing partner
 
KIEROWCO! nie stój w KORKU na Bemowie i Woli
Komunikaty
poniedziałek, 20 lutego 2017
Ulotka parkingowa IILM3-1Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza do korzystania z miejsc parkingowych na południowej jezdni ulicy Górczewskiej (od ul. Konarskiego do ul. Przanowskiego).

Przy samym parkingu funkcjonują przystanki autobusowe GRODKOWSKA i BIAŁOWIEJSKA. Na przystanku zatrzymują się autobusy linii: 109, 154, 171, 190 i N43.

Dzięki pozostawieniu samochodów i przesiadce do autobusów można ominąć korki na ulicach: Połczyńskiej, Wolskiej czy Kasprzaka i sprawnie dojechać do głównych węzłów przesiadkowych oraz najbliższych stacji linii metra.

Z powrotem wystarczy wysiąść na przystanku GRODKOWSKA lub BIAŁOWIEJSKA i samochodem przejechać tunelem pod ulicą Górczewską przy Wola Parku i wyjechać na jej północną jezdnię.

Na terenie centrum handlowego Wola Park można również zostawić swój samochód na parkingu działającym w systemie Parkuj i Jedź.

Ulotka parkingowa IILM3-2

e-max.it: your social media marketing partner
 
Krajowa Administracja Skarbowa
Komunikaty
piątek, 17 lutego 2017

KAS1 marca rozpocznie funkcjonowanie Krajowa Administracja Skarbowa. Jest ona połączeniem administracji podatkowej, Służby Celnej oraz kontroli skarbowej. Dążymy do ciągłej poprawy jakości obsługi naszych interesariuszy - podatników i przedsiębiorców. Uznaliśmy, że połączenie tych trzech administracji pozwoli na lepsze wykorzystanie ich możliwości przynosząc korzyści, zarówno z punktu widzenia podatników, jak również naszego budżetu.

Wszystkie urzędy będą respektować zasady, które przewiduje Konstytucja Biznesu. Przedsiębiorcy otrzymają przyjazną interpretację przepisów, a do kontaktu z urzędem skarbowym będą zobowiązani tylko w niezbędnych przypadkach i w taki sposób, aby nie zakłócać prowadzonej działalności gospodarczej.

Wdrażając Krajową Administrację Skarbową szczególnie dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych podatników. Bez zmian pozostaną:

 • Urzędy Skarbowe ich siedziby oraz zasięg terytorialny
 • Numery rachunków bankowych
 • Zasady rozliczania podatków PIT, OT, od spadku i darowizn i od czynności cywilno-prawnych
 • Obsługa w wyspecjalizowanych Urzędach Skarbowych
 • Numery telefonów infolinii podatkowej i celnej.

Więcej informacji na www.kas.gov.pl, teł. 801 055 055, 22 330 03 30

Marian Banaś
Szef Krajowej Administracji Skarbowej

e-max.it: your social media marketing partner
 
Ferie w Gminie Ożarów Mazowiecki – atrakcje dla dzieci i młodzieży
Komunikaty
poniedziałek, 13 lutego 2017

Rozpoczęły się ferie, które potrwają do 24 lutego. Przedstawiamy ofertę dla uczniów, którzy nie wyjeżdżają podczas przerwy semestralnej. Oferta zaproponowana przez gminne placówki oraz Świetlicę Socjoterapeutyczną w Ożarowie Mazowieckim jest dosyć bogata, mamy nadzieję, że każdy wybierze coś dla siebie.

Załączniki:

e-max.it: your social media marketing partner
 
Ogłoszenie
Komunikaty
piątek, 10 lutego 2017

ogłoszenieZarząd Stowarzyszenia „Między Wisłą a Kampinosem" ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD od 27 lutego 2017 r. do 13 marca 2017 r. w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014-2020.

e-max.it: your social media marketing partner
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 462