Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej
Komunikaty
czwartek, 18 stycznia 2018

 

pge dystrybucja planowe wyłączenia button

Gmina Ożarów Mazowiecki informuje o planowych wyłączeniach prądu
przez Zakład Energetyczny w Pruszkowie.

DATA,

GODZINY WYŁĄCZEŃ

MIEJSCOWOŚĆ,

NAZWY ULIC

22.01.2018

Poniedziałek

08:30 – 11:00

Płochocin

 • ul. Zabytkowa
 • ul. Długa
 • ul. Ogrodowa
 • ul. Lipowa
 • ul. Partyzantów
 • ul. Mostowa
 • ul. Szeroka
 • ul. Władysława Łokietka
 • ul. Mazowiecka
 • ul. Przemysłowa
 • ul. Zwierzyniecka

25.01.2018

Czwartek

08:00 – 10:00

Duchnice

 • osiedle RSP

 
Szansa na dotację na działania z młodzieżą!
Konkursy dla NGO
środa, 17 stycznia 2018

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!

Trwa nabór w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu „Równać Szanse 2018” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważny jest temat – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.

Udział w Programie „Równać Szanse 2018” to prestiż i dowód profesjonalizmu. Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji.

Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 000 zł na 15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2018 roku do 30 listopada 2019 r.). Zapraszamy organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Termin składania wniosków upływa 14 marca 2018 roku, o godz. 12.00. Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl

Dodatkowo w 3 kolejne soboty lutego br., odbędą się szkolenia dla zainteresowanych organizacji pt. „Jak przeprowadzić diagnozę w Programie Równać Szanse?”. Szkolenia odbędą się w 5 miastach Polski, a zgłoszenia odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie www.rownacszanse.pl

W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Kończąc swój udział w ciekawym projekcie muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie; że zdobyli umiejętności cenne w ich obecnym i dorosłym życiu. Muszą uwierzyć, że zrobili krok właśnie w tym kierunku.

pdfZasady_OKG__2018_OST

 
Procedura zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na rok 2018
Komunikaty
środa, 17 stycznia 2018

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT:

 • w terminie od 1 lutego 2018 r. do 28 lutego 2018 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r.,
 • w terminie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2018 r.

Limit zwrotu podatku w 2018 r. wynosić będzie: 86,00 zł * ilość ha użytków rolnych

Szczegółowe informacje w załączniku.

 
Szkolenie nt. warunków i sposobów realizacji oraz rozliczania projektów
Komunikaty
środa, 17 stycznia 2018

29 stycznia 2018Stowarzyszenie "Między Wisłą a Kampinosem" zaprasza do udziału w szkoleniu nt. warunków i sposobów realizacji oraz rozliczania projektów.

29 stycznia 2018 r., od godz. 10:00 do 16:00 w Starostwie Powiatu Warszawskiego Zachodniego, ul. Poznańska 129/133

 
Wystartowały zapisy do trzeciej edycji Dziesiątki Babickiej!
Komunikaty
środa, 17 stycznia 2018

3.Dziesiatka Babicka Zapisy WystartowalyW tym roku 3. Dziesiątka Babicka odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku. W ramach wydarzenia, oprócz biegu na 10 kilometrów i biegów dziecięcych, zorganizowany zostanie także marsz Nordic Walking. Start i meta wszystkich rywalizacji zlokalizowane będą na ulicy Rynek w Starych Babicach. Limit miejsc został zwiększony i wynosi 700 osób.

Bieg Dziesiątka Babicka, to największa impreza sportowa Gminy Stare Babice. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice (GOSiR Stare Babice). W poprzednich latach frekwencja uczestników, sponsorów oraz partnerów wydarzenia była niezwykle liczna, a odzew ze strony uczestników i mieszkańców gminy Stare Babice bardzo pozytywny.

Więcej…
 
Program samorządowy w Radiu Niepokalanów
Program samorządowy
wtorek, 16 stycznia 2018

nowe logo rnPrzedstawiamy nagranie z Programu samorządowego wyemitowanego dnia 15 stycznia 2018 r. na antenie Radia Niepokalanów.

W programie rozmowy m.in. o dotacjach na wymianę kotłów grzewczych w gospodarstwach domowych Mieszkańców gminy, ofercie proponowanej na Ferie w mieście oraz pozycji Ożarowa Mazowieckiego w  najnowszym rankingu dot. wydatków inwestycyjnych samorządów.

 

You must have Flash Player installed in order to see this player.

 
Inwestycyjny sukces Ożarowa Mazowieckiego
Komunikaty
wtorek, 16 stycznia 2018

Gmina Ożarów Mazowiecki zajęła 27 miejsce w najnowszym rankingu dotyczącym wydatków na inwestycje w latach 2014 – 2016, w kategorii gmina miejsko-wiejska. Jest to awans, aż o 67 pozycji w stosunku do poprzedniej edycji zestawienia. Jednocześnie zostaliśmy najwyżej sklasyfikowani wśród gmin powiatu warszawskiego zachodniego.

Ranking został przygotowany przez prestiżowy Miesięcznik Samorządowy „Wspólnota”. Jego autorem jest m.in. profesor nauk ekonomicznych, specjalista w zakresie polityki lokalnej i finansów samorządowych Paweł Swianiewicz.

Awans Gminy Ożarów Mazowiecki w tym rankingu nie jest dziełem przypadku, wynika on między innymi z konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju gminy oraz znacznych środków przeznaczanych na inwestycje w corocznym budżecie gminy. W 2018 roku jest to kwota prawie 45 milionów złotych. Znaczny udział w osiągnięciu tak wysokiej pozycji, mają również pozyskane środki zewnętrzne, przede wszystkim z funduszy unijnych. Gmina realizuje wiele projektów inwestycyjnych o dużej wartości: budowa kanalizacji sanitarnej w Święcicach, nowoczesnej szkoły podstawowej w Ołtarzewie czy hali widowiskowo – sportowej w Kręczkach-Kaputach. W 2018 roku nie zwalniamy tempa, wśród wyzwań są m.in. koncepcja budowy centrum kultury w Ożarowie Mazowieckim i kilka ambitnych projektów drogowych oraz społecznych jak zakończenie budowy nowego budynku gminnego ośrodka zdrowia, który jest prawie dwukrotnie większy od obecnie funkcjonującego.

Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że gmina Ożarów Mazowiecki nadal będzie się dynamicznie rozwijała. Budowane obiekty są nowoczesne i funkcjonalne. Solidnie pracujemy na pozytywny wizerunek gminy, która przyciąga nowych inwestorów i mieszkańców. Doceniło to już ponad 2,5 tysiąca firm, od dużych, korporacyjnych po małe biznesy rodzinne. Liczba mieszkańców wzrasta, a my staramy się nadążyć za ich potrzebami. Wyniki rankingu bardzo cieszą, ale jeszcze bardziej cieszą widoczne efekty projektów inwestycyjnych, poprawiających jakość życia Mieszkańców Gminy. – tak wyniki rankingu podsumowuje Paweł Kanclerz – burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

Urząd Miejski w Ożarowie Mazowieckim

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 516