Przyjęcia mieszkańców w środę 27 września 2017 r.
Komunikaty
wtorek, 26 września 2017

W środę 27 września br., mieszkańców w sprawach skarg i wniosków przyjmował będzie Zastępca Burmistrza Tomasz Tymoftyjewicz.

 
Gawęda o Ożarowie Mazowieckim. Gość Janusz Orsik
Komunikaty
poniedziałek, 25 września 2017

Orsik jpg 4 pazdziernikaBiblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie poświęcone historii miasta i okolicy. Tym razem rozmawiać będziemy bardziej swojsko, nie z historykiem Powiatu, ale zwyczajnie z ożarowianinem, który tworzył historię Ożarowa.

Kto chce posłuchać takiej gawędy – serdecznie zapraszamy 04.10.2017 o godzinie 18stej naszym gościem będzie Janusz Orsik. Od 1928 r. mieszkaniec gminy. Żołnierz AK VII Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej „Obroża” i Grupy Kampinos. Lekarz pulmonolog. Wieloletni radny Gminy Ożarów Mazowiecki i działacz społeczny. Prezes Okręgu Warszawa Powiat Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Współautor wspomnień „Walka mieszkańców Ożarowa i okolic z okupantem w latach 1939-1945 (Ożarów Mazowiecki, 2006).

Spotkanie jest konsekwencją realizowanego wraz z Gminą projektu Historii Mówionej Ożarowa. W jego ramach najpierw staramy się zbierać wywiady z ciekawymi i pamiętającymi historię miasta ludźmi, a potem je popularyzować.

Do zobaczenia 04.10.2017 o godzinie 18.00. Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim, ul. Szkolna 2, 05-850 Ożarów Mazowiecki, www.biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

 
Mammobus LUX MED - bezpłatne badania dla kobiet
w powiecie warszawskim zachodnim
Komunikaty
poniedziałek, 25 września 2017

08 026u mailingNiespełna  40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Więcej…
 
Spotkanie autorskie: Aneta Krasińska
Komunikaty
poniedziałek, 25 września 2017

Aneta Krasińska plakatBiblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Książka z Autografem”. W ramach spotkań staramy się zapraszać znamienite i dobrze rokujące autorki literatury kobiecej. Po dobrze przyjętym spotkaniu z Aleksandrą Tyl, tym razem zapraszamy na spotkanie z Anetą Krasińską. Autorka ta debiutowała w 2014 roku książką pt. "Finezja uczuć". Od tamtego czasu wydała jeszcze powieści: "Szukając szczęścia", "Odroczone nadzieje" i "W sieci uczuć". W swoich książkach pisze o naszych obyczajach, emocjach – to życie w soczewce literatury.

Do zobaczenia już 27.09.2017 o godzinie 19.00. Na miejscu jest możliwość zakupu książek. Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim, Ul. Szkolna 2, 05-850 Ożarów Mazowiecki, www.biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

 
Stypendia sportowe 2017 – nabór wniosków
Stypendia sportowe
piątek, 22 września 2017

163682652Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych za 2017 rok dla młodych ożarowskich sportowców uzyskujących wysokie wyniki sportowe.

Termin składania wniosków upływa 20 października 2017 r.

Wnioski wraz z załącznikami należy przesyłać pocztą lub złożyć osobiście w zamkniętych kopertach opisanych "Wniosek o stypendium sportowe" w Biurze podawczym Urzędu Miejskiego, ul. Kolejowa 2, 05-850 Ożarów Mazowiecki (w przypadku przesyłek pocztowych liczy się data wpływu do Urzędu).

Więcej…
 
Nowe ulgi dla posiadaczy „Ożarowskiej Karty Rodziny 3+”
Informacje
piątek, 22 września 2017

nowa karta okr21 września 2017 r. weszła w życie Uchwała Nr XLIV/448/17 Rady Miejskiej w Ożarowie Mazowieckim z dnia 31 sierpnia 2017 r., wprowadzająca dla dzieci z rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie gminy Ożarów Mazowiecki dopłaty do imiennego biletu długookresowego (miesięcznego lub kwartalnego) w wysokości 20% kosztów biletu zakupionego w celu dojazdu do szkoły średniej lub wyższej.

Więcej…
 
Zaproszenie na widowisko koncertowe
Komunikaty
wtorek, 19 września 2017

opera-operetka-scena oltarzew

„Operetka na poważnie, Opera na wesoło”

1.10.2017r., godz. 19.30


Małgorzata Długosz – sopran

Solistka Teatru Muzycznego w Łodzi / Opery Nova w Bydgoszczy

Renata Drozd - sopran

Solistka polskich scen muzycznych i estrady

Ryszard Wróblewski – tenor

Solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie

Robert Dymowski - bas/baryton

Solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie

Maciej Przestrzelski – skrzypce

Anna Barańska – Wróblewska – konferansjer

dyr.orkiestry,scenariusz i reżyseria koncertu

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 497